استفاده از ماسک برای عزاداران حسینی (ع) ضروری است

استفاده از ماسک برای عزاداران حسینی (ع) ضروری است

رشت- مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری مراسم هیئت های مذهبی در فضای باز، گفت: استفاده از ماسک برای عزاداران حسینی (ع) در تمام مراسم و محافل ضروری است.

حجت‌الاسلام سعید مهدوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در ایام ماه محرم دستورالعمل‌ها برای تمام شهرها یکسان است، اظهار داشت: مراسم‌ها به صورت سختگیرانه اجرایی می‌شود و در سطح کشور با این شرایط برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام هیأت‌ها لازم است در سامانه سازمان تبلیغات اسلامی به نشانی www.beyragh.mobi ثبت‌نام و مسئول هیأت تعهدنامه لازم را امضا کند، تصریح کرد: توصیه می‌شود همه هیئت‌ها و مداحان مراسم ماه محرم را برگزار کنند تا متوسط تجمع مردم در یک هیأت کم شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه حتی‌الامکان مراسم‌های هیئت‌ها در فضای باز برگزار شود، گفت: استفاده از ماسک برای عزاداران حسینی (ع) در تمام مراسم و محافل ضروری است.

وی تاکید کرد: در فضای بسته تنها به مدت یک ساعت و فقط برنامه‌های سخنرانی و روضه نهایتاً با ظرفیت یک‌چهارم مکان می‌تواند برگزار شود.

مهدوی خاطرنشان کرد: برنامه زنجیرزنی در فضای باز برگزار شود و برای زنجیرزنی حتماً از زنجیرهای شخصی استفاده و یا زنجیرها به اشخاص تا پایان دهه عزاداری واگذار شود تا بین افراد دست به دست نشود.

وی با بیان اینکه نذورات به صورت خام توزیع شود، افزود: در صورت لزوم به پخت غذا ضمن رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی در زمان طبخ توزیع به صورت بیرون‌بر و با لحاظ عدم تجمع انجام پذیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد: تمهیداتی اتخاذ شود که هنگام ورود و خروج عزاداران از مجالس تجمع مردمی نباشد و افراد به نوبت و با فاصله وارد و یا خارج شوند.

وی افزود: افراد با کهولت سن و با بیماری‌های مزمن در خانه بمانند و تنها با استفاده از رسانه‌ها به عزاداری بپردازند.

کد خبر 5000811