کدام کشورها یکشنبه را عید فطر اعلام کردند؟

کدام کشورها یکشنبه را عید فطر اعلام کردند؟

کدام کشورها یکشنبه را عید فطر اعلام کردند؟

عید فطر در کشورهای عربی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه
۱۸ کشور عربی شامل سوریه، قطر ، کویت ، امارات ، عربستان ، بحرین ، مصر، اردن ، فلسطین ، عراق ، لبنان ، یمن، لیبی ، تونس ، الجزایر ، جیبوتی و جزایر کومور فردا (یکشنبه) را به عنوان عید سعید فطر اعلام کردند.

سرپوش مذهبی – به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه فرامنطقه ای« القدس العربی» چاپ لندن، ترکیه نیز شبیه کشورهای عربی مذکور اعلام کرد که هلال ماه شوال دیشب در این کشور روءیت نشد و به این ترتیب امروز سی ام ماه رمضان و فردا مصادف با اول ماه شوال و عید سعید فطر در این کشور خواهد بود.

قاضی شرعی سوریه هم یک شنبه را عید سعید فطر در این کشور اعلام کرد.

به گزارش روز شنبه پایگاه الثوره سوریه، محمود المعراویی گفت :دیروز( جمعه) هلال ماه شوال روءیت نشد و به همین دلیل یک شنبه روز اول عید سعید فطر است.

این در حالی است که دو کشور سومالی و موریتانی امروز( شنبه) را بعنوان عید فطر اعلام کرد.

برخی از کشورهای عربی همچون عمان، سودان و مغرب به همراه شیعیان عراق و لبنان که امروز( شنبه) مصادف با بیست و نهم ماه مبارک رمضان در میان آنها است، امشب به رویت هلال ماه شوال اقدام می کنند و در صورت مشاهده آن فردا را عید فطر اعلام خواهند کرد.

امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا (corona) در جهان نماز عید سعید فطر در برخی از کشورهای عربی و اسلامی برگزار نمی شود و یا در بعضی دیگر از این کشورها با رعایت پروتکل های بهداشتی به گونه ای متمایز با سال های پیش برگزار خواهد شد.