آخرین وضعیت ظرفیت پذیرش و حذف سهمیه ها در کنکور سراسری ۹۹

آخرین وضعیت ظرفیت پذیرش و حذف سهمیه ها در کنکور سراسری ۹۹

 

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش گفت:از ارسال لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور به شورا هیچ نتیجه عملی ندیدیم، به همین دلیل سهمیه های کنکور در دفترچه راهنمای ثبت نام آورده شده است. باتوجه به این شرایط، حذف سهمیه ها به کنکور سراسری ۹۹ نمی رسد.

سرپوش آموزشی – رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت:میزان ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی سال ۹۹ تغيير چندانی نسبت به سال قبل ندارد اما با سال ۹۸ متمایز است.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر اظهار داشت :ظرفیت دانشگاه ها به اینصورت است که به دانشگاه ها فرصت داده می شود به صورت سیستمی میزان ظرفیت مصوب شورای گسترش دانشگاه ها را وارد کنند تا در دفترچه درج شود.

او گفت:اکنون دانشگاه ها این مهلت را دارند که این کار را انجام دهند اما سال جاری حالت متفاوتی دارند و امکان دارد نیم سال دوم هم به آن ها مهلت داده شود که تعيين ظرفیت را کامل کنند.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش اموزش کشور گفت:فعلا دانشگاه ها ظرفیت خود را اعلام کرده اند اما باتوجه به شرایطی که به دلیل بیماری کرونا (corona) به وجود آمده است احتمالاً فرصت مجددی به دانشگاه ها داده شود.

خدایی تأکید کرد:پیش بینی ما این است که ظرفیت پذیرش در کنکور ۹۹ تغییر چندانی نخواهد داشت.

حذف سهمیه ها به کنکور سراسری ۹۹ نمی رسد

ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشوردرباره آخرین زمان ساماندهی سهمیه های کنکور گفت:چند ماه قبل سهمیه های کنکور ساماندهی و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شد.

وی گفت:از ارسال این لایحه به شورا هیچ نتیجه عملی ندیدیم، به همین دلیل سهمیه های کنکور در دفترچه راهنمای ثبت نام آورده شده است. باتوجه به این شرایط، حذف سهمیه ها به کنکور سراسری ۹۹ نمی رسد.

آزمون سراسری سال ۹۹ در روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه برگزار می شود.