شرط آلمان برای ارائه ویزا به دانشجویان خارجی

شرط آلمان برای ارائه ویزا به دانشجویان خارجی

با توجه به شیوع ویروس کرونا مقامات آلمان فقط به دانشجویان بین المللی ویزا می دهند که با دلیل ثابت کنند حضور در کلاس های درس برای آنها اجباری است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونیورسیتی ورد نیوز، طبق پاسخ دولت آمریکا به سوال پارلمان این کشور؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا، مقامات آلمانی فقط به دانشجویان بین المللی ویزا می دهند که بتوانند با ارائه مدرک ثابت کنند حضور در کلاس های درس برای آنها اجباری است.

انتشار این خبر جنجال زیادی ایجاد کرده است. طبق جوابیه «کای گرینگ» سخنگوی آموزشی حزب سبز آلمان به پارلمان این کشور،  فقط دانشجویانی که بتوانند با دلیل ثابت کنند ادامه آموزش آنها به دلایل مختلف از جمله حضور الزامی در کلاس ها، از خانه ممکن نیست می توانند برای ادامه تحصیل وارد کشور شوند.

البته در این جوابیه توضیح داده شده، همچنان هیچ شروطی برای ورود دانشجویان بین المللی به کشور برای شرکت در دوره های آنلاین دانشگاه یا مکاتبات دانشگاه وجود ندارد.

در این میان کومار آشیش، سخنگوی اتحادیه دانشجویان خارجی(BAS)در آلمان می گوید: دانشجویان بین المللی بسیاری با سازمان ما تماس گرفته اند و توضیح می دهند که هرچند ویزای ورودی دارند، اما مدرکی برای حضور الزامی در سیمنارها ندارند و اکنون در کشورهای مبدا مانده اند.

آشیش در ادامه افزود: به عنوان مثال  هند هم اکنون در وضعیت قرنطینه است و در حالیکه دانشجویان به کتابخانه دانشگاه های آلمانی و کتاب های مورد نیازشان دسترسی ندارند، شرکت در کلاس های آنلاین چندان عقلانی به نظر نمی رسد.

 این درحالی است که ماه گذشته حدود ۹ هزار دانشجوی آلمانی در آمریکا در خطر اخراج از کشور قرار داشتند زیرا دانشگاه های محل تحصیل آنها به دلیل شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته اند کلاس های درس را به طور آنلاین برگزار کنند.