آغاز رزمایش «تعاون و احسان» با تدارک ۶۰ هزار بسته کمک‌معیشتی

آغاز رزمایش «تعاون و احسان» با تدارک ۶۰ هزار بسته کمک‌معیشتی

مشهد ـ مسئول اجرای رزمایش «تعاون و احسان» خادمان رضوی گفت: مرحله دوم این رزمایش با تدارک ۶۰ هزار بسته معیشتی با عنوان «تعاون و احسان» با هدف کمک به اقشار کم بضاعت مشهد درحرم رضوی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا خاکشور گفت: به دستور تولیت آستان قدس رضوی، مقدمات اجرای دومین مرحله از رزمایش مواسات و همدلی خدام رضوی با عنوان «تعاون و احسان» با تهیه و تدارک ۳۰ هزار بسته معیشتی برای کمک به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر شهر مشهد مهیا شده است.

مسئول اجرای رزمایش «تعاون و احسان» خادمان رضوی با تشریح جزئیات اجرای مرحله دوم رزمایش «تعاون و احسان»، بیان کرد: در این مرحله، حدود دو هزار خادم در محل رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت رضا (ع) مشغول خدمت هستند و روزانه حدود ۵۰۰ بسته کمک معیشتی را تهیه و آماده توزیع می‌کنند.

خاکشور افزود: جمع آوری حداقل ۶۰ هزار بسته در طول چهار ماه پیش بینی شده که در این مدت به موازات جمع آوری کمک‌ها، عملیات تهیه، بسته بندی و توزیع اقلام در میان خانوارهای شناسایی شده صورت خواهد گرفت.

وی در رابطه با محتوای این بسته‌ها اظهار کرد: بسته‌ها شامل ۱۴ قلم کالای اساسی از جمله برنج، ماکارونی، روغن، رب گوجه فرنگی، پنیر، سویا، حبوبات، سیب زمینی، نبات، مایع دستشویی، مایع ضدعفونی و محصولات فرهنگی، مجموعاً به ارزش حدود ۳۰۰ هزار تومان است.

مسئول اجرای رزمایش «تعاون و احسان» خادمان رضوی گفت: همچون مرحله نخست این مرحله نیز در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: از آغاز شیوع کرونا، اجرای مراحل مختلف طرح‌های حمایتی آستان قدس رضوی با مشارکت اقشار مختلف مردم و کمک‌های خیرین و خادمان آستان مقدس رضوی به انجام رسیده است.

خاکشور با اشاره به کیفیت اجرای مرحله اول رزمایش «مواسات و همدلی» در طول ماه مبارک رمضان، گفت: این طرح با تهیه و بسته بندی ۸ هزار بسته توسط خادمان بارگاه رضوی و کمک‌های مردمی در رواق امام خمینی (ره) آغاز شد و تا ۴۲ هزار بسته برکت پیدا کرد.

وی با تشریح نحوه توزیع بسته‌ها در مرحله نخست، افزود: هر روز روند بسته بندی، بارگیری و جا به جایی بسته‌ها توسط ۲۷۰ خادم در محل رواق امام خمینی (ره) انجام می‌شد. هر شب، بسته‌های آماده شده را با ۳۰۰ خودرو سواری به همراه ۶۰۰ خادم در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر مشهد تقسیم و توزیع می‌شد.

این خادم بارگاه رضوی، بسته‌ها را شامل ۱۴ قلم کالا به ارزش ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: در مجموع، حدود یک هزار خادم حرم مطهر حضرت رضا (ع) در هر روز ماه مبارک رمضان دست اندرکار اجرای این طرح معنوی بودند.