سلاح جدید لیزری ارتش آمریکا با توانایی منهدم کردن هواپیما در آسمان

سلاح جدید لیزری ارتش آمریکا با توانایی منهدم کردن هواپیما در آسمان

سلاح جدید لیزری ارتش آمریکا با توانایی منهدم کردن هواپیما در آسمان

سلاح جدید لیزری ارتش آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
در حالی که اعلام شد آمریکا قصد انجام آزمایش هسته ای را دارد نیروی دریایی این کشور نیز یک سلاح جدید لیزری آزمایش کرده است.

سرپوش سیاسی – ارتش آمریکا اعلام‌کرد که یک سلاح جدید لیزری را برای مقابله با هواپیماها و اشیا مزاحم پرنده با موفقیت آزمایش کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، فرماندهی ناوگان دریایی ایالات متحده در اقیانوس آرام با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام این مطلب یادآور شد که آزمایش یک سلاح لیزری جدید که با برخورداری از قدرت تابش بالا قادر است اشیا پروازی را درآسمان هدف قرار دهد با موفقیت انجام شده است.

در بیانیه فرماندهی ناوگان دریایی ایالت متحده آمریکا در اقیانوس آرام بدون اشاره به مکان دقیق انجام آزمایش نامبرده زمان انجام آن شانزدهم ماه مه اعلام شده است.

سلاح جدید لیزری ارتش آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

تصاویری که از سوی نیروی دریایی ارتش آمریکا منتشر شده اولین آزمایش این سلاح لیزری را بر روی عرشه رزم ناو «یو اس اس پورتلند» نشان می دهد که یک هواپیمای بدون سرنشین را هدف قرار داده است.

شبکه خبری سی ان ان با انتشار گزارشی در این خصوص یادآور شد که قدرت عملیاتی دقیق سلاح لیزری مذکور توسط فرماندهی نیروی دریایی آمریکا فاش نشده ولی طبق تخمینی که پيشتر از سوی مؤسسه بین المللی مطالعات راهبردی ارائه شده بود، بنظر میرسد که توان آن ۱۵۰ کیلووات باشد.

کری سندرز، فرمانده رزمناو پورتلند می گوید که با انجام آزمایش های پیشرفته و بکار گیری این سلاح دربرابر پهپادها و یا قایق های کوچک اطلاعات ارزشمندی در مورد قابلیت های سیستم نشانگر لیزری به دست خواهیم آورد و با این ظرفیت تازه تعریف تازه ای از جنگ دریایی ارائه خواهیم کرد.

نیروی دریایی می گوید سلاح های لیزری که از آن ها بعنوان zجنگ افزار انرژی هدایت شده» نام می برند قابلیت دفاعی بسيار بالايي را دربرابر هواپیماهای بدون سرنشین یا قایق های کوچک مسلح ایجاد می کنند.

شبکه خبری سی ان ان سال ۲۰۱۷ میلادی نیز از انجام آزمایش یک سلاح لیزری با قدرت ۳۰ کیلووات در خلیج فارس خبر داده بود.