اولین شهر۵G در چین ساخته شد

اولین شهر۵G در چین ساخته شد

دولت چین، شهر ووژن را به عنوان اولین شهر ۵G در این کشور نامگذاری کرده است که دارای اینترنت بسیار سریع است.

اولین شهر۵G در چین ساخته شد

ساکنان شهر«ووژن» چین، یک شهر باستانی در نزدیکی «شانگهای» کمی بزرگتر از «منهتن» ، فقط در یک ثانیه قادر به دانلود یک فیلم با وضوح بالا با تلفن همراه خود خواهند بود.

به گزارش «دیلی‌میل»، دولت چین، شهر ووژن را به عنوان اولین شهر 5G در این کشور نامگذاری کرده است که دارای اینترنت بسیار سریع است؛ ساکنان ووژن هم اکنون فقط در 60 ثانیه می‌توانند یک فیلم 1.7 گیگابایتی را بارگیری کنند.

شبکه 5G در این منطقه توسط شرکت «هوآوی» و شرکت دولتی «china telecom» راه اندازی شده است؛ سیگنال 5G توسط بیش از 140 فرستنده که اخیراً به بهره برداری رسیده اند، به 27 مایلی شهر ارسال می‌شود.

«ژانگ یونونانگ» ، مدیرعامل شرکت مخابرات چین گفت: این ارتباط فوق‌العاده سریع، به کاربران این امکان را می‌دهد که سریال های تلویزیونی ، فیلم ها یا بازی‌ها را با سرعت چشمگیر 1.7 گیگابایت در ثانیه بارگیری کنند.

ژانگ افزود که ساکنان این شهر در استان «ژجیانگ شرقی» چین می‌توانند از آخرین نسخه «بلاک‌چین» لذت ببرند؛ این تکنولوژی به زودی در تاکسی‌های بدون راننده استفاده می‌شوند.

شانگهای همچنین با کمک هوآوی در حال برنامه‌ریزی ایستگاه راه آهن 5G در چین است؛ یک شبکه 5G تا پایان سال 2019 در ایستگاه راه آهن موجود شانگهای «Hongqiao» قرار خواهد گرفت.

مقامات چین همچنین از ساخت دو قایق خودکار با قدرت 5G را برای جمع آوری زباله در کانال‌های آب مشهور ووژن خبر داده‌اند.

ووژن که نام آن به زبان چینی به معنای ‘شهر تاریک’ است، حدود 100000 نفر جمعیت دارد؛ همچنین این شهر میزبان کنفرانس جهانی اینترنت، اجلاس سالانه است که توسط دولت چین برای نشان دادن توسعه اینترنت خود برگزار می‌شود.